خانه گردشگری ایرانگردی ایران و آلمان برای ساخت 10 هتل در نقاط مختلف ایران توافق...
خانه گردشگری ایرانگردی ایران و آلمان برای ساخت 10 هتل در نقاط مختلف ایران توافق...

آموزش

رازهای موفقیت برخی در اینستاگرام چیست؟

برخی در اینستاگرام بسیار موفق هستند و درآمدهای بسیار خوبی را نیز نصیب خود کرده‌اند و همین مسئله سبب شده که خیلی...

چگونه پسورد خود در ویندوز 10 را ریکاوری کنیم؟

پلتفرم ویندوز 10 در حال حاضر پرطرفدارترین سیستم عامل کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها است و قابلیت‌های بالای این سیستم عامل آ‌ن را به...

فایل‌های از دست رفته کامپیوتر را با EaseUS Data Recovery بازیابی کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید که در کامپیوتر خود به صورت سهوی فایلی را حذف می‌کنید، در صورتی که هیچگونه قصدی برای حذف...

3 راه آسان برای وصل شدن وای فای ویندوز 10

گاهی اوقات پیش می‌آید که به علت نبود درگاه اترنت، شما مجبور هستید که از اتصال وای فای برای داشتن اینترنت استفاده...

آموزش آسان پیدا کردن ورژن و بیلد ویندوز 10

یکی از مواردی که بسیاری از کاربران ویندوز 10 خواهان یافتن آن هستند، ورژن و بیلد ویندوز می‌باشد که ما امروز تصمیم...

ایران و آلمان برای ساخت 10 هتل در نقاط مختلف ایران توافق کردند

- آگهی -

ایران و آلمان برای ساخت 10 هتل در مدت 7 تا 10 سال در نقاط مختلف ایران توافق کردند.

در راستای دعوت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از هلدینگ‌ها و گروه‌های سرمایه گذاری خارجی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و احداث هتل در ایران، «پونت چات وال»، مدیر اجرایی گروه هتل‌های “اشتاینگن‌برگر” به همراه گروه مشاوران خاورمیانه خود وارد ایران شد و با مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سعید شیرکوند، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همراه بود، هیأت آلمانی که روز شنبه با هلدینگ‌های هتل‌سازی و بخش خصوصی گردشگری ایران نیز دیدارهایی داشت، برای ساخت 10 هتل با نام تجاری اشتاینگن برگر یا intercity hotel و مشارکت بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران، با معاون ربیس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توافق کردند.

مسعود سلطانی‌فر در این دیدار با اشاره به اراده و عزم جدی دولت ایران برای رشد و رونق بخش گردشگری، یادآور شد: در طول دو سال گذشته برنامه‌های گسترده‌ای برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر رونق گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این بخش صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز، حل مشکلات مربوط به تسهیلات ویزا و همچنین توسعه و بازسازی شبکه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که در این حوزه آغاز شده است.

سلطانی‌فر افزود: در بخش تأمین هتل و مراکز اقامتی، ایجاد هتل‌های 4 و 5 ستاره و افزایش 3 برابری این هتل‌ها در دستور کار است، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در 10 سال آینده، باید سالیانه 25 هتل 4 و 5 ستاره به مراکز اقامتی ما اضافه شود.

او با بیان این‌که بخش خصوصی داخلی سرمایه‌گذاری در این بخش را آغاز کرده است، گفت: در حال حاضر 170 هتل 4 و 5 ستاره توسط بخش خصوصی داخلی در دست ساخت است، همچنین براساس تفاهم‌نامه‌ای که حدود یک ماه قبل با مسؤولان گردشگری ترکیه صورت گرفت، ساخت 10 هتل 5 ستاره در شهرهای مختلف ایران توسط ترکیه بزودی آغاز خواهد شد، از سوی دیگر در حال حاضر سه هتل توسط سرمایه‌گذاران عرب در شهر مشهد در دست احداث است.

معاون رییس‌جمهور همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به کشور آذربایجان و همچنین مذاکره با مسؤولان گردشگری این کشور، اظهار کرد: احداث 3 تا 5 هتل توسط آذربایجانی‌ها در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است، بزودی آغاز خواهد شد.

سلطانی‌فر تاکید کرد: با وجود جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران در حوزه‌های مختلف و همچنین وجود قانون حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی که به صورت شفاف و جامع، حمایت‌های مورد نیاز از سرمایه‌گذاران خارجی را در خود جای داده است، جمهوری اسلامی ایران، بازار پر رونقی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.

او در ادامه این دیدار به برگزاری همایش مشترک هلدینگ‌های بزرگ گردشگری دنیا با گروه‌های هتلداری ایران اشاره کرد و افزود: این همایش ظرف 3 ماه آینده در ایران برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به امنیت موجود در ایران، بیان کرد: امنیت به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم در بخش گردشگری معرفی می‌شود و ایران با وجود قرار گرفتن در منطقه‌ای ناامن، از امنیت پایدار و باثباتی بهره‌مند است.

سلطانی‌فر ادامه داد: سیاست کلی دولت در برنامه ششم و هفتم توسعه، تمرکز جدی در بخش گردشگری است. تمام تصمیم‌گیرندگان کشور، حمایت، پشتیبانی و همیاری لازم را برای توسعه گردشگری انجام می‌دهند، همچنین در مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم تدوین شده است، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در رشد اقتصادی ایران، جایگاه ویژه‌ای دارد.

معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: گروه‌های سرمایه‌گذاری خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران مشکلی نخواهند داشت و گروه‌های داخلی بسیار زیادی آماده همکاری و مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث هتل در نقاط مختلف ایران هستند.

وی همچنین بیان کرد: انعقاد تفاهمنامه‌ای بین گروه هتل‌های اشتاینگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تعیین نقشه‌ی راه باید دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این دیدار پونت چات وال، مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن برگر با بیان این‌که شواهد موجود، پیشرفت ایران در حوزه گردشگری را نشان می‌دهد، گفت: کارشناسان گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر در 6 ماه گذشته، چهار بار از ایران و شهرهای مختلف شیراز، اصفهان، تهران و شهرهای دیگر بازدید داشته‌اند و بازار گردشگری ایران را مورد بررسی قرار داده‌اند.

وی افزود: این گروه با 70 سال سابقه در این صنعت، آماده ارایه تجربیات خود به دست‌اندرکاران گردشگری در ایران است. زمینه همکاری در حوزه ارائه فناوری، آموزش و ساخت هتل بین گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد.

مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر آلمان با بیان این‌که تاسیس 10 هتل ظرف 7 تا 10 سال در شهرهای مختلف ایران از مهمترین برنامه‌ها و توافق های صورت گرفته است که بزودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد، گفت: این گروه در حال حاضر 120 هتل در شهرهای مختلف 13 کشور جهان دارد و ما امیدواریم تا پایان امسال عملیات ساخت اولین هتل را با این نام تجاری در ایران آغاز کنیم.

«چات وال» همچنین اظهار کرد: ایران در این منطقه‌ی ناامن، همچون جزیره‌ای امن و مملو از برترین‌ها، بهترین ها و فرصت‌ها است. این کشور در آینده یک بازار نوظهور خواهد بود.

وی در ادامه به مذاکرات و دیدارهای خود با گروه‌های هتلداری ایران اشاره کرد و افزود: مذاکرات مثبت و سازنده‌ای با طرف‌های ایرانی صورت گرفته است و ما به دنبال یافتن شریک تجاری ایرانی برای آغاز ساخت هتل در ایران هستیم.

مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر سپس از بستن تفاهم‌نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استقبال کرد و گفت: امکان تهیه و امضای تفاهم نامه برای روشن شدن زمینه‌های همکاری برای آغاز این روند بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

- آگهی -
منبع/khordadnews

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده + سه =

آخرین اخبار

ساعت Watch GT2 Pro و هدفون FreeBuds Pro هواوی رونمایی شدند

هواوی دقیقاً پس از معرفی نسخه دوم سیستم عامل خود HarmonyOS 2.0 و رابط کاربری جدید EMUI 11 لوازم جانبی هوشمند جدید...

آغاز سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو

ایران خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، پنج محصول را عرضه کرده است. این طرح از روز...

هواوی، ال جی و سامسونگ را به عنوان تأمین کننده نمایشگر از دست می‌دهد

هواوی در وضع بدی قرار گرفته و ایالات متحده عملا این شرکت چینی را به گوشه رینگ برده و هر لحظه ضربه‌ای...

ریزر 5G رونمایی شد؛ 1399 دلار برای دومین گوشی تاشو موتورولا

موتورولا از گوشی تاشو جدید خود با نام ریزر فایو جی / Razr 5G پرده برداشت. همانطور که از نامش پیداست،...

ایکس باکس سری ایکس در 20 آبان با قیمت 500 دلاری وارد بازار می‌شود

نسل بعدی کنسول‌ها به زودی در قفسه فروشگاه‌ها دیده خواهند شد و ما می‌توانیم ببینیم نسل جدید کنسول‌ها چه توانایی و قدرتی...

مقایسه

مقایسه سرعت و عملکرد ردمی نوت 9 شیائومی با گلکسی A21s سامسونگ

روز گذشته از مشکلات گوشی گلکسی A21s سامسونگ نوشتیم و عنوان داشتیم که گزینه بهتری نیز پیش روی شماست و آن ردمی...

مقایسه سرعت گلکسی A31 سامسونگ با ردمی نوت 9S شیائومی

به تازگی دو اسمارتفون گلکسی A31 سامسونگ و ردمی نوت 9S شیائومی وارد بازار موبایل کشور شده‌اند و تقریبا از قیمت یکسانی...

مشخصات، قیمت، گالری تصاویر و مقایسه سایپا شاهین

بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره خودرو سدان شاهین (رهام سابق) در سبد پیش فروش یکساله سایپا قرار گرفت و قرار...

پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس؛ کدام قدرتمندتر هستند؟

همانگونه که پیش بینی می‌شد، سونی فقط منتظر این مسئله بود تا مایکروسافت مشخصات ایکس باکس سری ایکس را فاش کند تا...

مقایسه سرعت گلکسی A71 سامسونگ با نوا 5T هواوی

زمان زیادی از ورود دو گوشی گلکسی A71 سامسونگ و نوا 5T هواوی به بازار ایران نمی‌گذرد. شاید برای بسیاری از کاربرانی...

مقایسه سرعت گلکسی A51 سامسونگ با Y9s هواوی

گلکسی A51 و Y9s دو گوشی میان رده‌ی جدید هستند که به تازگی از سوی دو کمپانی مشهور جهان یعنی سامسونگ و...

اسنپدراگون ۸۶۵ در مقابل اسنپدراگون ۸۵۵؛ چه تغییراتی حاصل شده است؟

کوالکام جدیدترین پردازنده پرچمدار خود را با عنوان اسنپدراگون 865 در اجلاس سالانه فناوری خود که در هاوایی برگزار می‌گردد، رونمایی کرد....