خانه بازی و کنسول بازی اخبار بازی‌ها بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟
خانه بازی و کنسول بازی اخبار بازی‌ها بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

آموزش

رازهای موفقیت برخی در اینستاگرام چیست؟

برخی در اینستاگرام بسیار موفق هستند و درآمدهای بسیار خوبی را نیز نصیب خود کرده‌اند و همین مسئله سبب شده که خیلی...

چگونه پسورد خود در ویندوز 10 را ریکاوری کنیم؟

پلتفرم ویندوز 10 در حال حاضر پرطرفدارترین سیستم عامل کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها است و قابلیت‌های بالای این سیستم عامل آ‌ن را به...

فایل‌های از دست رفته کامپیوتر را با EaseUS Data Recovery بازیابی کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید که در کامپیوتر خود به صورت سهوی فایلی را حذف می‌کنید، در صورتی که هیچگونه قصدی برای حذف...

3 راه آسان برای وصل شدن وای فای ویندوز 10

گاهی اوقات پیش می‌آید که به علت نبود درگاه اترنت، شما مجبور هستید که از اتصال وای فای برای داشتن اینترنت استفاده...

آموزش آسان پیدا کردن ورژن و بیلد ویندوز 10

یکی از مواردی که بسیاری از کاربران ویندوز 10 خواهان یافتن آن هستند، ورژن و بیلد ویندوز می‌باشد که ما امروز تصمیم...

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

- آگهی -

نخستین تصویری که با شنیدن نام هیتمن / Hitman در ذهن مخاطبان بازی نقش می بندد، مرد بدون مو و عبوسی است که با کت و شلوار مشکی و کراوات قرمز و بدون داشتن ذره‌ای احساسات، بزرگ‌ترین قاتلان و سیاستمداران کثیف را از سر راه بر می‌دارد. این شخصیت که نخستین بار 17 سال پیش به گیمرها معرفی شد، مرزهای ژانر مخفی کاری / Stealth را درنوردید. طوری که می توان او را بزرگ‌ترین بازیگر ژانر مذکور خطاب کرد. هیتمن یا مامور 47 حتی فراتر از اسنیک و سم فیشر به المان‌های مخفی کاری وفادار است. او نه قابلیت پرش دارد و نه می‌تواند مانند دو قهرمان دیگر دشمنانش را به راحتی قلع و قمع کند. از این منظر بازی کردن آن نیاز به صبر و تحمل فراوان دارد.  با این حال، سری هیتمن به دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند محیط‌های عظیم، حضور پرتعداد NPC (شخصیت هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند)، شیوه‌های گوناگون برای به پایان رساندن ماموریت و تعریف دوباره ژانر مخفی کاری سه بعدی طرفدار بسیاری در سراسر دنیا دارد. آخرین قسمت این سری بازی سال گذشته به صورت اپیزودیک و در شش قسمت عرضه و با استقبال خوب مخاطبان همراه شد. این شش قسمت در قالب پکیجی به نام «Hitman Season 1» به زودی در اختیار مخاطبان قرار خواهدگرفت- نسخه کامل دیجیتالی یک ماه پیش عرضه شد- تا این شخصیت در آستانه هفده سالگی همچنان به عنوان یکی از مهره‌های اصلی صنعت بازی شناخته شود.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

کلون مرگبار با این که بیشتر تمرکز سری بازی «هیتمن» روی گیم پلی، شیوه پیشروی در طول مراحل و چگونگی استفاده از محیط و تجهیزات خلاصه می‌شود، اما برخلاف ظاهر، داستان نقش غیرقابل انکار در شکل گیری شخصیت مامور 47 دارد. بخش عمده‌ای از پیش زمینه داستانی در قسمت نخست روایت شد و در ادامه سری، شاهد چالش‌های شخصیتی‌ای بودیم که هیتمن با آن‌ها  دست و پنجه نرم می‌کرد. مامور 47، یک کلون جهش یافته و متولد پنجم سپتامبر سال 1964 است. بر همین اساس یک بارکد به شماره 040147- 640509 پشت او خالکوبی شده است. بخش اول اعداد، تاریخ تولد دقیق اوست. 04 به سری تولیدش اشاره دارد، 01 یعنی اولین نمونه بوده است و 47 هم نام و کدی است که با آن شناخته می شود. او دوران کودکی خود رادر تیمارستانی واقع در رومانی سپری کرد. جایی که دکتر ولفگنگ اورت میر / Dr. Wolfgong Ort- Meyer مسئولیت تعلیم او را برعهده داشت. با این که مامور 47 تنها برای کشتن افراد مختلف زاده شده و یک کلون است، اما واکنش احساسی او به مرگ خرگوشش در کودکی باعث تعجب زیاد دکتر ولفگنگ اورت میر شد. با این حساب مامور 47 به نخستین کلونی تبدیل شد که دارای بخشی از احساسات انسانی بود.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

گروه 4+1 کلون هیتمن از ژن پنج تن از خطرناک‌ترین افراد جهان ساخته شده است. هر پنج نفر عضو یک واحد ارتش نیروهای خارجی فرانسه بودند و در ادامه برای انجام کارهای کثیف خود هزینه‌های ساخت و پروش کلون‌های مختلف از جمله مامور 47 را پرداخت کردند. پس از تکمیل آزمایش‌ها چهار نفر از این پنج تن، امپراتوری‌های جرم و جنایت خود را سازماندهی کردند و تنها ولفگنگ اورت میر بود که وقت خود را با مامور 47 و دیگر کلون‌ها سپری کرد. هدف اورت میر نابود کردن چهار همکارش بود تا بتواند به تنهایی لشکری از کلون‌های پیشرفته را در اختیار داشته باشد. در ابتدای قسمت نخست، اورت میر موجبات فرار هیتمن را رقم می‌زند و او در ادامه مامور می‌شود تا چهار تن از خالقانش را بکشد. پس از پایان ماموریت‌ها، مامور 47 متوجه هویت واقعی خود می‌شود و در پایان دکتر ولفگنگ اورت میر را از پای در می‌آورد.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

حق انتخاب با این که هیتمن هیچ گاه یک بازی RPG نبوده است، اما میزان انتخاب‌هایی که پیش روی گیمرها می‌گذارد به مراتب بیشتر از عناوین این ژانر است. هر مرحله محیط عظیمی دارد که با توجه به نوع کارکردش پر شده از NPC. در هیتمن همه محیط به صورت کامل طراحی شده‌اند و از این منظر سری هیتمن جزء معدود بازی‌هایی است که همه درهای آن قابل بازشدن هستند. برای نمونه یکی از ماموریت‌های نخستین شماره جدید هیتمن در پاریس و در یک گالری بزرگ جریان دارد. محیطی پر از شخصیت‌های جانبی و اتاق های تودرتو. وظیفه او از بین بردن طراح فاسد این گالری است. در این مرحله یک عمارت بسیار بزرگ طراحی شده است که در آن مردم در حال بازدید از گالری هستند. پلیس، خبرنگاران و گارد ساختمان هم در محیط حضور دارند؛ حال این که به چه شکل باید طراح گالری از بین برود بر عهده بازیکن است. این سنت تا به امروز در تمامی قسمت های هیتمن رعایت شده است.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

شخصیت شناسی دنیای هیتمن خیاط، سرباز، جاسوس

با این که شخصیت‌های زیادی برای سری بازی هیتمن خلق شده‌اند، اما عموم این کاراکترها نقش قربانیان مامور 47 را ایفا کردند. جالب است که با گذشت 17 سال و عرضه هفت قسمت، تعداد شخصیت‌های مهم این مجموعه از عدد چهار فراتر نمی‌رود. اولین کاراکتر که طبعا خود 47 است، سه کاراکتر دیگر هم تشکیل می‌شوند از راهنمای او دیانا، یک مامور بی دست و پای سازمان سیا به نام اسمیت و در نهایت ویکتوریا که به نوعی نقش فرزندخوانده 47 و دایانا را ایفا می‌کند.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

مامور اسمیت / AgentSmith یا همان کارلتون اسمیت مامور رده بالای سازمان سیا / CIA است که مامور 47 بارها زندگی او را نجات داده است. اسمیت رابطه تنگاتنگی با CIA دارد، اما برخلاف مقامش همیشه باعث زحمت هیتمن شده است، طوری که حتی یک بار مامور 47 در نسخه چهارم هوس می‌کند او را از سر راه بردارد، هر چند در پایان پشیمان می‌شود. اسمیت از افسردگی حاد رنج می‌برد. این مامور سیا، هیتمن را به چشم دوست وفادار می‌بیند، هر چند در طرف مقابل مامور 47 تنها برای کسب اطلاعات از او استفاده می‌کند. او از جمله شخصیت های مورد علاقه طرفداران است که همیشه خرابکاری به بار می‌آورد و در طرف مقابل هیتمن باید او را از مهلکه نجات دهد. در هر سه قسمت Silent Assassin ،Contracts، Blood Money، مامور 47 در یکی از ماموریت‌هایش باید او را از زیر شکنجه نجات دهد. اسمیت در آخرین قسمت بازی هیتمن هم حضور دارد و این بار کاربران باید او را از سردخانه بیمارستان نجات دهند.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

ویکتوریا / Victoria ویتکوریا هم مانند مامور 47 یک کلون قدرتمند است که با قدرت‌های فراتر از انسان عادی‌اش، شباهت‌های بسیاری به هیتمن دارد. CIA می‌خواهد از او یک آدمکش حرفه‌ای بسازد، هر چند دایانا مخالف این کار است و نمی‌خواهد که ویکتوریای جوان به سرنوشت خودش و مامور 47 دچار شود. دایانا برای محافظت از ویکتوریا تصمیم می‌گیرد از CIA خارج شود و در خانه‌ای دورافتاده به همراه او زندگی کند.

در طرف مقابل، CIA که نمی‌خواهد ویکتوریا را از دست دهد، به هیتمن دستور می‌دهد تا کار دایانا را یکسره کند و ویکتوریا را به آن ها برگرداند. مامور 47 که جانیش را به دایانا مدیون است، او را مجروح کرده، مرگش را جعل می‌کند. او همچنین به دایانا قول می‌دهد که هیچ گاه ویکتوریا را تحویل CIA ندهد.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

دایانا برنوود / Diana Burnwood رابطه اصلی مامور 47 که از نسخه نخست همراه او بود و از طرف CIA ماموریت‌ها را به او محول می‌کرد. دایانا پیش از ماموریت و در طول آن، از طریق صدا با مامور 47 در ارتباط است و موارد مورد نیاز را به او گوشزد می‌کند. طی دو نسخه نخست، دایانا تنها از طریق تلفن با مامور 47 ارتباط داشت تا این که برای نخستین بار در پایان قسمت سوم ظاهرش را می‌بینیم. دایانا در داستان Blood Money نقش مهمی را ایفا می‌کند و مرگ جعلی مامور 47 را رقم می‌زند تا او در پایان بازی خطرناک‌ترین دشمنش را که در مراسم خاکسپاری او شرکت کرده بود، از پای درآورد. این بازی موش و گربه در Absolution هم ادامه پیدا می‌کند، هر چند این بار هیتمن مامور می‌شود دایانا را به دلیل فاش کردن مدارک سری CIA از سر راه بردارد.

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

حضور ناموفق روی پرده نقره‌ای / هیتمن به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ همواره مورد توجه تهیه کنندگان هالیوودی بود که ماحصل آن ساخت دو فیلم سینمایی بود که هیچ کدام نتوانستند به توفیق حیرت انگیزی دست پیدا کنند. اولین اقتباس سینمایی از هیتمن سال 2007 میلادی، اکران شد و در نهایت به فروش صد میلیون دلاری رسید که البته برای اثری با درجه سنی R که مربوط به بزرگسالان است، آماری قابل قبول محسوب می‌گردد. این نسخه توسط اسکیپ وودز / Skip Woods نویسنده فیلم اره ماهی / Swordfish نوشته شد و خاویر گنس / Xavier Gens کارگردان فرانسوی آن را ساخت. در ابتدا قرار بود وین دیزل (بازیگر مشهور نقش دومینیک تورتو در سری فیلم‌های سریع و خشن) نقش هیتمن را بازی کند، اما در نهایت او از بازی در این فیلم کناره گیری کرد و تیموتی اولیفانت / Timothy Olyphant جایگزین او شد. چند ماه پیش از اکران، کمپانی فاکس قرن ‌بیستم که بارها به دستکاری در فیلم‌ها متهم شده بود، درحالی که گنس در فرانسه بود، دست به تغییراتی زد و تعدادی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کرد. گنس در اعتراض، فیلم را تحریم کرد. هر چند در نهایت با فروش صد میلیون دلاری در گیشه و فروش خوب در شبکه نمایش خانگی، هیتمن به اثری سودآور تبدیل شد. هشت سال بعد و در سال 2015 فیلم دیگری از این مجموعه با نام هیتمن: مامور 47 اکران شد که این بار نه تنها نمرات بسیار بدی دریافت کرد، بلکه فروش آن هم از 82 میلیون دلار فراتر نرفت. عوض کردن عوامل فیلم نخست، داستان ضعیف دیگری از اسکیپ وودز و بی تجربگی کارگردان فیلم، الکساندر باخ که نخستین اثر سینمایی‌اش را رو به روی دوربین برده بود، از جمله دلایل عملکرد ضعیف این فیلم بود. البته مشکل اساسی هر دو فیلم، وفادار نبودن به منبع اصلی بود؛ طوری که مامور 47 در هر دو فیلم (مخصوصا نسخه دوم)، مبارزی قهار بود و نه یک مامور مخفی.

تنوع کشورها در بازی هیتمن

بررسی بازی هیتمن؛ آیا ارزش صبر کردن داشت؟

از مهمترین ویژگی‌های سری بازی هیتمن تنوع لوکیشن بی نظیر آن است؛ موضوعی که ریشه در سلیقه متفاوت اعضای استودیوی «IO» دارد. به جرئت می‌توان گفت که هیچ بازی‌ای تا به امروز تنوع محیطی «هیتمن» را نداشته است و این هم باز می‌گردد به هویت شخصیت اصلی. مامور 47 برای از بین بردن اهداف خود به کشورهای مختلفی سفر می‌کند که طراحی هر کدام از این کشورها، وقت زیادی از تیم سازنده می گیرد. علاوه بر طراحی، سازندگان از لباس‌ها و زبان‌های مختلفی برای ساخت دقیق محیط‌ها استفاده می‌کنند. ازجمله کشورهای مهمی که در این سری بازی طراحی شده‌اند می توان به چین، رومانی، کلمبیا، مجارستان، هلند، ایتالیا، روسیه، ژاپن، مالزی، آمریکا و حتی چاد اشاره کرد. تنوع این محیط‌ها به اندازه‌ای بالاست که تا به امروز مامور 47 به 81 کشور جهان سفر کرده است.

مزایا

  • ماموریت ها انعطاف پذیر بوده و برای انواع استراتژی‌ها باز هستند
  • وسایل سرگرم کننده برای کشتن اهداف وجود دارد

معایب

  • هوش مصنوعی نامطلوب غرق شدن در بازی را خنثی می‌کند
  • ماموریت‌های بازی بیش از حد بر استفاده از تغییر لباس تکیه دارند
- آگهی -
منبعهاردیت
منبع دوhamshahrionline

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

14 + 8 =

آخرین اخبار

ساعت Watch GT2 Pro و هدفون FreeBuds Pro هواوی رونمایی شدند

هواوی دقیقاً پس از معرفی نسخه دوم سیستم عامل خود HarmonyOS 2.0 و رابط کاربری جدید EMUI 11 لوازم جانبی هوشمند جدید...

آغاز سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو

ایران خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، پنج محصول را عرضه کرده است. این طرح از روز...

هواوی، ال جی و سامسونگ را به عنوان تأمین کننده نمایشگر از دست می‌دهد

هواوی در وضع بدی قرار گرفته و ایالات متحده عملا این شرکت چینی را به گوشه رینگ برده و هر لحظه ضربه‌ای...

ریزر 5G رونمایی شد؛ 1399 دلار برای دومین گوشی تاشو موتورولا

موتورولا از گوشی تاشو جدید خود با نام ریزر فایو جی / Razr 5G پرده برداشت. همانطور که از نامش پیداست،...

ایکس باکس سری ایکس در 20 آبان با قیمت 500 دلاری وارد بازار می‌شود

نسل بعدی کنسول‌ها به زودی در قفسه فروشگاه‌ها دیده خواهند شد و ما می‌توانیم ببینیم نسل جدید کنسول‌ها چه توانایی و قدرتی...

مقایسه

مقایسه سرعت و عملکرد ردمی نوت 9 شیائومی با گلکسی A21s سامسونگ

روز گذشته از مشکلات گوشی گلکسی A21s سامسونگ نوشتیم و عنوان داشتیم که گزینه بهتری نیز پیش روی شماست و آن ردمی...

مقایسه سرعت گلکسی A31 سامسونگ با ردمی نوت 9S شیائومی

به تازگی دو اسمارتفون گلکسی A31 سامسونگ و ردمی نوت 9S شیائومی وارد بازار موبایل کشور شده‌اند و تقریبا از قیمت یکسانی...

مشخصات، قیمت، گالری تصاویر و مقایسه سایپا شاهین

بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره خودرو سدان شاهین (رهام سابق) در سبد پیش فروش یکساله سایپا قرار گرفت و قرار...

پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس؛ کدام قدرتمندتر هستند؟

همانگونه که پیش بینی می‌شد، سونی فقط منتظر این مسئله بود تا مایکروسافت مشخصات ایکس باکس سری ایکس را فاش کند تا...

مقایسه سرعت گلکسی A71 سامسونگ با نوا 5T هواوی

زمان زیادی از ورود دو گوشی گلکسی A71 سامسونگ و نوا 5T هواوی به بازار ایران نمی‌گذرد. شاید برای بسیاری از کاربرانی...

مقایسه سرعت گلکسی A51 سامسونگ با Y9s هواوی

گلکسی A51 و Y9s دو گوشی میان رده‌ی جدید هستند که به تازگی از سوی دو کمپانی مشهور جهان یعنی سامسونگ و...

اسنپدراگون ۸۶۵ در مقابل اسنپدراگون ۸۵۵؛ چه تغییراتی حاصل شده است؟

کوالکام جدیدترین پردازنده پرچمدار خود را با عنوان اسنپدراگون 865 در اجلاس سالانه فناوری خود که در هاوایی برگزار می‌گردد، رونمایی کرد....