سایپا: خودروهایی که در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند، ECU و ACU ندارند 1

سایپا: خودروهایی که در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند، ECU و ACU ندارند

معاون برنامه‌ريزی جامع توليد گروه خودروسازی سايپا گفت: خودروهایی كه در پاركينگ‌های سايپا پارک شده و تصاوير آن منتشر شده، كمبود قطعه دارند و امکان تجاری‌سازی و تحویل آنها به مشتریان وجود ندارد.

مسعود پروين اظهار كرد: گروه خودروسازی سايپا از اواخر نیمه اول سال 1398 و با اجرای سيستم “عبور مستقيم” محصولات خود را به صورت كامل توليد و روانه بازار كرد اما از اواخر سال گذشته و بر اثر شيوع ويروس كرونا در دنيا، تامين مواد اولیه برای همه قطعه‌سازان و به تبع آن تامین همه قطعات برای خودروسازان با مشكل رو‌به‌رو شد؛ به همين دليل در ابتدای سال، تعدادی از تیراژ روزانه تولید خودرو با كمبود قطعه مواجه شده كه با تلاش صورت گرفته قطعات مورد نياز آنها در حال تامین و تکمیل شدن است.

پروين با بيان اينكه مشابه اين شرايط را در نيمه نخست سال گذشته به دليل محدوديت‌های بين‌المللي تجربه كرديم، افزود: در تابستان سال پيش نيز تصاويری از پاركينگ‌هاي خودروسازان منتشر شد كه موضوع توسط نهادهای نظارتی مورد بازرسی و بررسی قرار گرفت و در نهایت با همت و تدبیر مدیریت ارشد و مجموعه همکاران سایپا در پاییز سال گذشته تمام خودروهای ناقص این شرکت تکمیل شد و تعداد آنها به صفر رسید.

وی افزود:

حدود 92 درصد كمبود قطعات خودروهای ناقص فعلی در زمينه كاتاليست خودرو و مباحث زيست محيطی است و در این موضوع علاوه بر نقص در خودرو، سازمان‌های ذی ربط نيز مجوز تحويل اين خودروها را صادر نمی‌كنند.

معاون برنامه‌ريزی جامع توليد سايپا ادامه داد: خودروسازان تولیدکننده کاتالیست نیستند اما دانش مهندسي و توان توليد كاتاليست در داخل كشور وجود دارد و قطعه‌سازان توانمند كشور در اين زمينه مشكلي نداشته و ندارند، اما برای پوشش داخلی قطعه و توليد آن مواد اولیه آلي و معدنی و برخی فلزات گران‌بها مورد نياز است كه در كشور وجود ندارد و زنجيره تامين صنعت خودرو ناگزير از واردات این مواد معدنی خاص است و لذا هر زمان که شرایط واردات سخت می‌شود یا قیمت جهانی این مواد افزایش می‌یابد با کمبود شدید این قطعه در کشور مواجه می‌شویم.

وی در خصوص سایر نواقص خودروهای پارک شده در پارکینگ‌های سایپا به برخی قطعات پیشرفته وارداتی نظیر ECU و ACU اشاره کرد و افزود: اساس زیرمجموعه‌های الکترونیکی این قطعات که دارای تکنولوژی پیشرفته است از خارج از کشور وارد می‌شود و واردات این قطعات نیز به دلیل محدودیت‌ها به ویژه شیوع کرونا با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

پروین در پایان افزود: با وجود همه این مشکلات، مدیران و کارکنان گروه سایپا با همکاری زنجیره تامین، در حال رفع نواقص و تکمیل و تحویل خودروها به مشتریان محترم هستند.

منبعsaipanews
سایپا: خودروهایی که در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند، ECU و ACU ندارند 3 سایپا: خودروهایی که در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند، ECU و ACU ندارند 4 سایپا: خودروهایی که در پارکینگ‌ها دپو شده‌اند، ECU و ACU ندارند 5

عناوین تازه

اقدام بزرگ ترامپ علیه توئیتر در راه است

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه یک فرمان اجرایی درباره شبکه‌های اجتماعی...

مانیتور Display 1A ردمی با قیمت بسیار ارزان رونمایی شد

برند ردمی (زیر مجموعه شرکت شیائومی) حالا خود را در حدی می‌‌بیند که به هر شاخه‌ای بپرد. این شرکت از موبایل به...

کسب سود توسط خودروسازان در طرح فروش فوق العاده کذب است

قائم مقام مالی و اقتصادی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: با حذف پرداخت وجه در ثبت نام اولیه به دستور...

اگزینوس 880 سامسونگ مجهز به مودم 5G یکپارچه رونمایی شد

به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان موبایل عمده برنامه‌های خود برای سال 2020 را بر عرضه گوشی‌های میان رده 5G گذاشته‌اند. گوشی‌هایی که...

ریلمی ایکس 50 پرو پلیر رونمایی شد؛ سیستم HyperBoost 3.0 و دوربین چهارگانه

ریلمی (زیر مجموعه شرکت اوپو) در حال برگزاری یک رویداد ویژه است و از این رویداد فعلا یک گوشی بیرون آمده که...

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پانزده + هجده =