اطلاعیه‌های سایپا در خصوص طرح جدید فروش خودرو

- آگهی -

اطلاعیه شماره 1

کمیته خودرو وزارت صمت در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار خودرو از طریق فروش خودرو به مصرف‌کننده واقعی، بسته جديدي براي خريد خودرو مصوب كرده است و اگر فردي می‌خواهد از شركت‌های خودروساز در قالب طرح فروش فوق‌العاده خودرو خريداری كند، بايد واجد 10 شرط زیر باشد.

بر اساس اطلاعیه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا، در صورتی كه ثبت‌نام كننده يكی از اين موارد را رعايت نكند یا در فرآیند ثبت‌نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وی از سوی شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امكان خريد خودرو را از دست می‌دهد.

اين 10 شرط به شرح زير است:

 • با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.
 • مشتریانی که در 36 ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.
 • سن خريدار خودرو بايد بالاتر از 18 سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.
 • افراد نبايد پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.
 • خریدار خودرو به هيچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.
 • اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.
 • هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گيرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه كند.
 • مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.
 • سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند

اطلاعیه شماره 2

مركز ارتباطات و امور بين الملل گروه خودروسازي سايپا با انتشار دومين اطلاعيه خود، مراحل ثبت‌نام خودرو در طرح جديد فروش فوق العاده را تشريح كرد.

براساس اين اطلاعيه مراحل ثبت‌نام برای خريد محصولات گروه خودروسازی سايپا در طرح فروش فوق العاده به شرح زير است:

 • اگر شرايط 10 گانه خريد خودرو ذكر شده در اطلاعيه شماره يک را داريد، به سايت گروه خودروسازی سایپا مراجعه كنيد.
 • با وارد كردن شماره تلفن‌همراه و ساير مشخصات شخصي مانند كدملي و سال تولد، كد احراز هويت برای متقاضی پيامک می‌شود، دقت داشته باشيد كه شماره تلفن همراه لزوماً بايد به نام فرد ثبت شده باشد.
 • پس از آنكه به روزآوری و صحت‌سنجی اطلاعات وارد شده انجام و شرايط متقاضی برای ثبت نام خودرو تائيد شد، امكان ثبت نام اصلی در سايت شركت‌های خودروسازی فراهم می‌شود.
 • تمام متقاضيانی كه امكان خريد خودرو را پيدا كرده‌اند، به مدت يک هفته فرصت دارند تا با مراجعه به سايت، خودرو مورد نظر خود را انتخاب كرده و 50 درصد وجه آن را واريز كنند.
 • بعد از پايان مهلت ثبت نام، قرعه‌كشی با حضور نمايندگانی از وزارت صمت و نهادهاي نظارتی و به صورت نرم افزاری برگزار می‌شود و اسامی منتخبين اين قرعه‌کشی به صورت عمومی اعلام خواهد شد.
 • برگزيدگان قرعه كشی يک هفته پس از اعلام نتايج فرصت دارند تا 50 درصد باقيمانده قيمت خودرو را واريز و ثبت نام خود را كامل كنند. خودروهای اين افراد در يك بازه (حداكثر) سه ماهه تحويل خواهد شد.
 • مبلغ پرداختی ساير ثبت‌نام‌كنندگان (كه در قرعه كشي برنده نشده‌اند) طي هفت روز کاری به حساب آنها برگردانده خواهد شد و آنها اين فرصت را دارند تا در طرح‌های فروش بعدی ثبت نام كنند

اطلاعیه شماره 3

مركز ارتباطات و امور بين الملل گروه خودروسازی سايپا با انتشار سومين اطلاعيه خود، ويژگي‌های طرح فروش فوق‌العاده اين گروه را تشريح كرد.

براساس اطلاعيه منتشر شده، فروش فوق العاده خودرو كه اخيرا از سوی کمیته خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاری دو خودروساز بزرگ كشور به مرحله اجرا رسيده، به گونه‌ای طراحي شده است كه نقش واسطه‌ها در آن به حداقل برسد و خودرو به مصرف‌كننده واقعي عرضه شود.

در اطلاعيه مركز ارتباطات و امور بين الملل گروه خودروسازي سايپا 11 ويژگي اين طرح فروش به شرح زير عنوان شده است:

 • در طرح فروش فوق‌العاده، نقش واسطه‌ها به كمترين حد رسيده و خودرو به متقاضيان اصلی عرضه خواهد شد.
 • واسطه‌ها از فرآيند ثبت‌نام خودرو كنار گذاشته می‌شوند، زيرا 10 محدوديت كاربردی و موثر برای ثبت نام محصولات در نظر گرفته شده است. اين محدوديت‌ها در اطلاعيه شماره يک مركز ارتباطات گروه خودروسازی سايپا تشريح شده است.
 • متقاضيانی كه در قرعه كشی اين طرح فروش انتخاب می‌شوند، خودرو خود را (حداكثر) تا سه ماه بعد از ثبت‌نام تحويل خواهند گرفت.
 • وب سايت فروش خودرو به مدت يک هفته و به صورت شبانه‌روزی فعال است و مشتریان با اشكالات ناشی از مراجعه بيش از اندازه كاربران برای ثبت نام خودرو مواجه نخواهند شد.
 • متقاضيان و افرادی كه واجد شرايط برای ثبت‌نام خودرو هستند، يك هفته فرصت دارند تا نسبت به واريز وجه اقدام كنند.
 • زمان ثبت نام و واريز وجه در اين طرح هيچ تاثيری بر شانس برنده شدن نخواهد داشت و همه متقاضيان از شانس برابر برخوردار خواهند بود.
 • قرعه‌كشی با حضور نمايندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای نظارتی و به صورت نرم افزاری انجام می‌شود، به همين علت از سطح شفافیت و عدالت بالایی برخوردار خواهد بود.
 • اسامی منتخبين و كساني كه موفق به خريد خودرو می‌شوند به صورت عمومی اعلام خواهد شد و از اين نظر نيز صحت و سلامت اجرای طرح شفاف‌سازی خواهد شد.
 • با توجه به فروش و تحويل 25 هزار دستگاه خودرو در اين طرح، عرضه و تقاضا در بازار متعادل‌تر شده و به كاهش قيمت‌های كاذب در بازار منجر خواهد شد.
 • به واسطه در رهن بودن سند، امكان فروش يا صلح خودروهای عرضه شده وجود ندارد و همين عامل باعث كاهش واسطه گری در بازار خواهد بود.
 • اين خودروها لزوما بايد تا سه ماه پس از تحويل برای انجام سرويس دوره‌ای اول با پيمايش 5 هزار كيلومتر به نمايندگی‌های مجاز مراجعه كنند، در غير اين صورت گارانتی آنها باطل خواهد شد که این امر احتمال احتكار آنها را به صفر خواهد رساند

اطلاعیه شماره 4

مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا با صدور چهارمین اطلاعیه خود از متقاضیان ثبت نام در طرح فروش فوق العاده خودرو خواست برای ورود اطلاعات به سامانه فروش عجله نکنند و با توجه به تعداد کاربران در ساعات اولیه شروع طرح، ثبت نام را به ساعت‌ها و روزهای آتی محول کنند.

در این اطلاعیه آمده است:

‎پیرو اجرای طرح فروش فوق العاده خودرو و حجم گسترده تقاضا برای خرید خودرو، گروه خودروسازی سایپا از هموطنان عزیز می‌خواهد به هیچ عنوان برای ثبت نام عجله نکنند، زیرا طرح مذکور تا 10 روز آینده ادامه خواهد داشت و مردم به صورت شبانه روزی تا 14 خردادماه می توانند مراحل ثبت نام را طی کنند.

‎شایان ذکر است پیش از این در طرح‌های فروش خودروسازان، زمان شروع ثبت نام اهمیت زیادی داشت و ممکن بود با تکمیل ظرفیت فروش خودروها در ساعات اولیه، متقاضیان موفق به ثبت نام نشوند اما در طرح جدید فروش فوق العاده خودرو دیگر قید زمان مطرح نیست و ثبت نام به مدت ده شبانه روز امکان پذیر است.

‎بر این اساس ثبت نام در روزهای نخست یا پایانی این طرح، هیچ تفاوت و امتیازی در قرعه کشی برای متقاضیان نخواهد داشت.

‎گروه خودروسازی سایپا تأکید می‌کند که زمان ثبت نام و واريز وجه در اين طرح هيچ تاثيری بر شانس برنده شدن نخواهد داشت و همه متقاضيان از شانس برابر برخوردار خواهند بود.

به گزارش هاردیت، بر اساس بخشنامه سایپا فروش فوق العاده 7 محصول این گروه خودروسازی به مناسبت عید سعید فطر و سالروز آزادی خرمشهر، از روز یکشنبه( امروز؛ 4 خردادماه) آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کدکاربری و رمز عبور اقدام کنند.

گفتنی است، متقاضیانی که پیش از این نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کدکاربری و رمز عبور اقدام کرده اند، لازم است مجددا به این سایت مراجعه و اطلاعات خود را به روزآوری کنند تا کدکاربری و رمز عبور جدید برای آنها صادر شود.

همچنین شماره کارت، حساب بانکی و شبا که 50 درصد واریزی اولیه از آن به حساب شرکت سایپا واریز می‌شود، الزاما باید متعلق به شخص متقاضی باشد تا در صورت انتخاب نشدن در قرعه کشی مبلغ پرداختی به حساب فرد، برگردانده شود.

متقاضیان خرید محصولات سایپا می‌توانند از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 7 خردادماه به مدت یک هفته (تا 14 خردادماه) به صورت شبانه روزی به سایت فروش سایپا مراجعه کرده و نسبت به انتخاب خودرو و واریز 50 درصد قیمت آن اقدام کنند؛ در این مرحله نیاز به انتخاب رنگ خودرو و نمایندگی نیست.

لازم به ذکر است، متقاضیانی که تا روز چهارشنبه موفق به دریافت کدکاربری و رمز عبور نشدند می توانند همزمان با شروع ثبت نام ( 8 صبح روز چهارشنبه 7 خرداد) ابتدا نسبت به دریافت کدکاربری و رمز عبور اقدام کرده و سپس وارد مراحل بعدی شوند.

بر اساس بخشنامه منتشر شده از سوی سایپا، مبلغ ودیعه قبل از قرعه کشی که 50 درصد ارزش نهایی خودرو است، برای محصول تیبا 27 میلیون تومان، برای تیبا2 مبلغ 30 میلیون و 300 هزار تومان، برای ساینا 30 میلیون و 600 هزار تومان، برای وانت 151مبلغ 24 میلیون و 200 هزار تومان، برای نیسان دوگانه سوز 53 میلیون و 500 هزار تومان، برای نیسان دیزل 78 میلیون تومان و برای پیکاپ دوکابین ریچ 110 میلیون  و 900 هزار تومان خواهد بود.

یادآور می‌شود، قیمت خودروها در طرح فروش فوق العاده قطعی است و مبلغ باقی مانده در صورت انتخاب شدن در قرعه کشی از متقاضی دریافت می‌شود. موعد تحویل خودروها 90 روز پس از تاریخ ارایه و تایید نهایی چک‌ها بوده و زمان واریز وجه مابه التفاوت 48 ساعت پس از اعلام نتایج است.

همچنین 3 میلیون و 910 هزار تومان از بهای هر خودرو طی یک فقره چک با موعد بازپرداخت 15 تیرماه سال 1400 دریافت می‌شود و به واسطه این میزان تسهیلات سند خودرو در رهن گروه خودروسازی سایپا باقی می ماند.

- آگهی -
منبعsaipanews

عناوین تازه

ایران خودرو: نام اصلی سدان K132 به زودی اعلام می‌گردد

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه نام محصول پروژه سدان K132 به زودی تصویب و اعلام می‌شود گفت: طرح فروش مشارکت در...

نحوه شبیه سازی شخصیت‌های The Last of Us Part 2 فاش شد

گیم The Last of Us Part 2 یکی از مورد انتظارترین عناوین ساخته شده برای کنسول بازی پلی استیشن 4 است که...

آنر مجیک‌بوک مجهز به پردازنده‌های سری رایزن 4000 در راه است

بعد از پیشرفت گسترده شرکت‌های چینی در بازار موبایل، تبلت و گجت‌های پوشیدنی حالا این شرکت‌ها رقابت گسترده و پیشرفت خود را...

مقایسه سرعت گلکسی A31 سامسونگ با ردمی نوت 9S شیائومی

به تازگی دو اسمارتفون گلکسی A31 سامسونگ و ردمی نوت 9S شیائومی وارد بازار موبایل کشور شده‌اند و تقریبا از قیمت یکسانی...

سیان رودستر قوی‌ترین سوپر اسپرت کروک لامبورگینی رونمایی شد

لامبورگینی تصمیم گرفت با ایجاد تغییرات در سقف سوپر اسپرت سیان / Sian قوی‌ترین خودروی کروک خود تا به امروز را تولید...

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

8 − 4 =