خانه بازی و کنسول بازی اخبار بازی‌ها بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell
خانه بازی و کنسول بازی اخبار بازی‌ها بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell

آموزش

رازهای موفقیت برخی در اینستاگرام چیست؟

برخی در اینستاگرام بسیار موفق هستند و درآمدهای بسیار خوبی را نیز نصیب خود کرده‌اند و همین مسئله سبب شده که خیلی...

چگونه پسورد خود در ویندوز 10 را ریکاوری کنیم؟

پلتفرم ویندوز 10 در حال حاضر پرطرفدارترین سیستم عامل کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها است و قابلیت‌های بالای این سیستم عامل آ‌ن را به...

فایل‌های از دست رفته کامپیوتر را با EaseUS Data Recovery بازیابی کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید که در کامپیوتر خود به صورت سهوی فایلی را حذف می‌کنید، در صورتی که هیچگونه قصدی برای حذف...

3 راه آسان برای وصل شدن وای فای ویندوز 10

گاهی اوقات پیش می‌آید که به علت نبود درگاه اترنت، شما مجبور هستید که از اتصال وای فای برای داشتن اینترنت استفاده...

آموزش آسان پیدا کردن ورژن و بیلد ویندوز 10

یکی از مواردی که بسیاری از کاربران ویندوز 10 خواهان یافتن آن هستند، ورژن و بیلد ویندوز می‌باشد که ما امروز تصمیم...

بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell

- آگهی -

مورتال شل / Mortal Shell چه چیزی را برای ما به ارمغان می‌آورد؟ یک کپی از بازی Dark Souls یا اینکه بازی جدید استودیو کلد سیمتری / Cold Symmetry تنها از آن الهام گرفته، همچنان که سازندگان بازی به آن اذعان داشته‌اند. در هر صورت، مورتال شل هرچه که باشد و از هرکجا کپی کرده باشد، اکنون عرضه شده و ما می‌توانیم نگاهی به آن بیاندازیم تا ببینیم با چه بازی روبرو خواهیم بود.

اینکه بخواهیم در مورد Mortal Shell صحبت کنیم اما نامی از بازی‌های مطرحی همچون Dark Souls، Bloodborne و Sekiro: Shadows Die Twice نبریم، دشوار است، زیرا سازندگان این بازی از بازی‌های فوق الهام گرفته‌اند اما با این حال مورتال شل آنگونه که نشان می‌دهد یک کپی ساده نیست و ایده‌ها و مکانیک‌هایی را اضافه می‌کند که روش تفکر شما را در مورد مبارزات سبک دوئل خود تغییر می‌دهد. Mortal Shell یک بازی شبیه Souls در مقیاس کوچک است و بنابراین سرمایه گذاری گسترده مادی و معنوی روی آن انجام نشده است.

بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell

در ابتدای کار شما در قامت یک بی چهره و بی صدا که لقب “بنیانگذار / The Foundling” را دارد، بازی می‌کنید، همانند یک روح! گیمر با همین وضعیت وارد یک جهان عجیب به نام Fallgrim می‌شود. در آنجا، شما شخصیت‌های مختلفی را می‌بینید که به طور معمول سخنرانی‌های مرموز و عجیبی در مورد تخریب تدریجی دنیا و متعصبان مذهبی که در آن ساکن هستند را بیان می‌کنند. عملا، هرکسی سمت شما می‌آید قصد کشتن شما را دارد و با یک ضربه نیز قادر است شما را نابود سازد.

برای زندن ماندن نیاز دارید که وارد بدن جنازه مانند جنگجوهای بازی که شل / Shell نام دارند، شوید که در مسیر خود باید آنها را پیدا کنید تا به سادگی و در یک مبارزه عادی از پای در نیایید. در این بازی چهار جنگجو وجود دارد که در مسیر خود آنها را خواهید یافت. در هنگام بازی می‌توانید یکی از این چهار جنگجو را انتخاب کنید که هر یک دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص هستند که با کسب درآمد از کشتن دشمنانتان می‌توانید قابلیت‌ها را باز کنید و استفاده نمایید. همچنین باید به یاد داشته باشید که اگر در بدن یکی از جنگجوها کشته شوید و پول خود را بازیابی نکنید، تمام پولی که بدست آوردید را از دست می‌دهید. علاوه بر این، شما باید یاد بگیرید که چگونه هر کدام از این چهار جنگجو و یا اینکه جنگنجو مورد علاقه خود را مدیریت کنید.

اساس مبارزاتی مورتال شل بسیار به دو بازی Dark Souls و Bloodborne شباهت دارد و به عبارتی وامدار آنهاست. در هنگام مبارزه با دشمنان می‌توانید شمشیر خود را چرخانده و بر پیکر آنان وارد سازید یا اینکه در هنگام ضربه آنها با گوله کردن خود به این ور و آن ور بپرید و یا اینکه از دست آنان فرار کنید. جا خالی دادن هم برای فرار از ضربات دشمنان عجیب و غریب این بازی کارآمد است. در مجموع سرعت عمل شما در هنگام مبارزات بسیار واجب است و به پیش بردن بازی به شما خیلی کمک می‌نماید.

در این بازی همچنین همچنین یک پری / Parry و ریپوست / Riposte وجود دارد که دقیقاً شبیه حمله ویسکرال بازی Bloodborne است، اما با یک عملکرد اساسی متفاوت. با پری باید به دفع حملات دشمنان بپردازید و با ریپوست ضربه به آنها وارد سازید که این عمل سبب می‌شود تا سلامتی خود یا به عبارتی جان خود را بازیابی و افزایش دهید و این مطمئن‌ترین و بهترین راه برای بهبودی در هنگام بازی است. البته شما می‌توانید در طول بازی و در جهان بازی وسایل مربوط به افزایش جان خود را پیدا کنید و میزان جان خود را ارتقا دهید. البته باید به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید به سادگی پری را فعال کنید و باید نواری به نام Resolve را پر کنید که با ضربه زدن به دشمنانتان پر می‌شود و آنگاه قابلیت پری فعال خواهد شد. شاید سیستم دفاعی پری که برای دفع حملات دشمنان است، جالب و کاربردی باشد اما تا وقتی شما به دشمنان ضربه نزنید، نوار Resolve پر نمی‌شود که بتوانید از این قابلیت استفاده نمایید. بنابراین به نظر می‌رسد که سازندگان بازی گیمرها را تشویق می‌کنند که روحیه تهاجمی و جنگنجو داشته باشند و در لاک دفاعی فرو نروند.

اما ویژگی که این بازی را با سایر بازی‌های مشابه متمایز می‌کند، ویژگی سخت شوندگی یا Harden است که برای مدتی شما را به یک شی بسیار سخت همانند سنگ تبدیل می‌کند و با این کار ضربات دشمنان به شما اثری نخواهد داشت و دفع می‌شود که به نظر می‌رسد ویژگی جالب و خوبی باشد.

بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell

قابلیت سخت شوندگی یک راهبرد بسیار اساسی را برای پیروز شدن در بازی مورتال شل فراهم می‌کند. شما می‌توانید همانند یک اسب تروآ به دشمنان نزدیک شوید و بعد از ضربات آنان که اثری بر شما ندارد، ضربه کاری خود را بر آنها بزنید و آنها را در مرز نابودی قرار دهید. همچنین قابلیت Harden بازی را برای شما فکری می‌کند، زیرا شما نیاز دارید که یک راهبرد برای خود تعریف کنید. در ابتدا خود را در معرض حملات دشمن قرار می‌دهید و در واقع آنها را گول می‌زنید تا ضربات خود را به شما وارد سازد و سپس در زمان مناسب حمله نهایی را انجام دهید. با این سیستم بازی در مورتال شل دیگر آنچنان سخت نخواهد بود و شما می‌توانید راحت‌تر بازی را ادامه دهید. جدا از این، نیاز نیست وقت زیادی برای از بین بردن یک باس خرج کنید، چون قابلیتت سخت شوندگی کار را برای شما آسان کرده است.

تمرکز بزرگ مورتال شل جدا از جنگیدن، بر روی اکتشاف متمرکز است و این بخشی از سیستم بازی است. شما بیشتر وقت خود را صرف کاوش در Fallgrim می‌گذرانید و به همین خاطر با سه معبد بزرگ در این بازی مواجه می‌شوید. در این معبد بزرگ باید به سه باس بجنگید. هر معبد به طور قابل‌ملاحظه‌ای با سایر معابد متفاوت است و هر کدام دارای معماری و شرایط خاص خود هستند که ایده‌های مبتکرانه برای مبارزه را می‌طلبند؛ از جمله یک غار عمیق، تونل یخی، یک دخمه شعله‌ور و یک برج ابسیدان پیچ خورده که ما مشابه آنها را در بازی‌های Destiny 2 و کنترل دیده‌ایم. هر مکان چالش‌های خاص خود را دارد و کاوش در آنها می‌تواند پاداشی برای شما به همراه داشته باشد که شما بتوانید سلاح خود را ارتقا دهید.

شما در زمان گشت و گذار برای یافتن جنازه 4 جنگنجو، چیزهای را در مسیر اکتشاف خود در بازی پیدا می‌کنید که نمی‌دانید چه اثری بر شما دارد تا آنکه آنها را امتحان می‌کنید. این مسئله در سیستمی به نام آشنایی / Familiarity نمایان می‌شود، جایی که به شما این امکان را می‌دهد تا وسایلی را که در بازی می‌یابید را امتحان کنید و درک خود را از آنها عمیق‌تر نمایید. ممکن است یک قارچ عجیب و غریب، یک گوشت پوسیده یا یک دسته از مهتاب‌های مشکوک پیدا کنید، اما نمی‌دانید که اینها چه تاثیری بر شما می‌گذارد تا زمانی که آنها را در صورت خود قرار دهید. استفاده از یکی از این موارد خصوصیات آن را آشکار می‌کند و در صورت استفاده مجدد، باعث ایجاد آشنایی بیشتر و موثرتر کردن آن می‌شود. گاهی اوقات برای سرگرمی هم می‌توانید از سیستم Familiarity برای بررسی موارد غیر ضروری بهره بگیرید که شاید جالب باشد.

سیستم Familiarity شما را ترغیب می‌کند در جهان مورتال شل بسیاری از چیزهایی را که می‌بینید آزمایش کنید و حس کنجکاوی شما برانگیخته شود. ما در یک مورد از قارچ سمی استفاده کردیم که ما را مسموم کرد و در نخستین مبارزه کشته شدیم. اما بعد از آن با خوردن چند قارچ دیگر، بدن ما شروع به مقاومت در برابر سم نمود.

شما می‌توانید داستان شل‌هایی را که پیدا می‌کنید، کشف نمایید. هنگامی که قفل شل‌ها را باز می‌نمایید می‌توانید به زندگی “قبلی خود” و “افرادی که در آن‌ها بودید” نگاهی بیندازید، که ارتباط با شخصیت‌های دیگر را که با آنها روبرو هستید نشان می دهد و اطلاعاتی در مورد آنچه در جهان Fallgrim اتفاق می‌افتد را از طریق تجربیات شل‌های خود به شما ارائه می‌دهد.

بررسی بازی مورتال شل / Mortal Shell

در برخی مواقع دشمنان به یکباره به شما حمله می‌کنند و شما باید از دست آنان فرار کنید و گاهی این امر امکان پذیر نیست و شما در یک گوشه گیر می‌کنید و کشته می‌شوید. جدا از این، برخی مواقع بدشانسی نیز می‌آورید، چون محل ذخیره کردن بازی / Save آنقدر دور است که با شکست خوردن و کشته شدن شما مجبور می‌شوید از یک مکان بسیار دورتر از جایی که اکنون کشته شدید، شروع کنید که شاید برای شما ناراحت کننده و کلافه کننده باشد.

جمع بندی

بازی مورتال شل توانسته یک تجربه متفاوت‌تر از سایر بازی‌های سولزلایک ارائه دهد و در این قالب باقی نماند، زیرا المان‌هایی دارد که آن را کمی خاص‌تر می‌کند و حال و هواوی رازآلود آن سبب می‌شود بسیار جذاب باشد. با این حال، مورتال شل توانایی ارائه اکثر المان‌های ژانر سولزلایک را داراست و از این رو می‌تواند برای علاقمندان به این سبک هم بسیار عالی باشد. مورتال شل همچنین یک بازی زیبا و دوست داشتنی، عجیب و فریبنده و عمیق است که شما را به خاطر سرگردان کردن در مسیرهای پیچیده و به چالش کشیدن کشنده‌ترین دشمنانش پاداش می‌دهد.

مزایا

  • دنیای عجیب و زیبا با مکان‌های جذاب برای کشف کردن
  • سیستم مبارزاتی این بازی ایده‌های جدیدی را به فرمول Souls اضافه می‌کند تا فرصت‌های استراتژیک جدیدی ایجاد کند
  • سیستم Familiarity شما را ترغیب می‌کند تا به کنجکاوی و استفاده از وسایلی که پیدا می‌کند، بپردازید
  • شل‌ها و اسلحه‌های مختلف مقدار نسبتاً متنوعی از گیم پلی را ایجاد می‌کنند
  • سبک مبارزاتی کوچک و آسان، مورتال شل را بسیار شبیه به سایر بازی‌های ژانر Souls تبدیل می‌کند

معایب

  • برخی از مبارزات بسیار طاقت فرسا هستند و شما را مجبور می‌کند خیلی آهسته و دفاعی بازی کنید
  • گاهی اوقات دشمنان در مکان‌هایی قرار می‌گیرند که کار را برای شما بسیار سخت می‌کند
  • برخی مواقع به آسانی در برخی مکان‌های وسیع و نامشخص گم می‌شوید
- آگهی -
منبعهاردیت
منبع دوgamespot

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 + 6 =

آخرین اخبار

ساعت Watch GT2 Pro و هدفون FreeBuds Pro هواوی رونمایی شدند

هواوی دقیقاً پس از معرفی نسخه دوم سیستم عامل خود HarmonyOS 2.0 و رابط کاربری جدید EMUI 11 لوازم جانبی هوشمند جدید...

آغاز سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو

ایران خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، پنج محصول را عرضه کرده است. این طرح از روز...

هواوی، ال جی و سامسونگ را به عنوان تأمین کننده نمایشگر از دست می‌دهد

هواوی در وضع بدی قرار گرفته و ایالات متحده عملا این شرکت چینی را به گوشه رینگ برده و هر لحظه ضربه‌ای...

ریزر 5G رونمایی شد؛ 1399 دلار برای دومین گوشی تاشو موتورولا

موتورولا از گوشی تاشو جدید خود با نام ریزر فایو جی / Razr 5G پرده برداشت. همانطور که از نامش پیداست،...

ایکس باکس سری ایکس در 20 آبان با قیمت 500 دلاری وارد بازار می‌شود

نسل بعدی کنسول‌ها به زودی در قفسه فروشگاه‌ها دیده خواهند شد و ما می‌توانیم ببینیم نسل جدید کنسول‌ها چه توانایی و قدرتی...

مقایسه

مقایسه سرعت و عملکرد ردمی نوت 9 شیائومی با گلکسی A21s سامسونگ

روز گذشته از مشکلات گوشی گلکسی A21s سامسونگ نوشتیم و عنوان داشتیم که گزینه بهتری نیز پیش روی شماست و آن ردمی...

مقایسه سرعت گلکسی A31 سامسونگ با ردمی نوت 9S شیائومی

به تازگی دو اسمارتفون گلکسی A31 سامسونگ و ردمی نوت 9S شیائومی وارد بازار موبایل کشور شده‌اند و تقریبا از قیمت یکسانی...

مشخصات، قیمت، گالری تصاویر و مقایسه سایپا شاهین

بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره خودرو سدان شاهین (رهام سابق) در سبد پیش فروش یکساله سایپا قرار گرفت و قرار...

پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس؛ کدام قدرتمندتر هستند؟

همانگونه که پیش بینی می‌شد، سونی فقط منتظر این مسئله بود تا مایکروسافت مشخصات ایکس باکس سری ایکس را فاش کند تا...

مقایسه سرعت گلکسی A71 سامسونگ با نوا 5T هواوی

زمان زیادی از ورود دو گوشی گلکسی A71 سامسونگ و نوا 5T هواوی به بازار ایران نمی‌گذرد. شاید برای بسیاری از کاربرانی...

مقایسه سرعت گلکسی A51 سامسونگ با Y9s هواوی

گلکسی A51 و Y9s دو گوشی میان رده‌ی جدید هستند که به تازگی از سوی دو کمپانی مشهور جهان یعنی سامسونگ و...

اسنپدراگون ۸۶۵ در مقابل اسنپدراگون ۸۵۵؛ چه تغییراتی حاصل شده است؟

کوالکام جدیدترین پردازنده پرچمدار خود را با عنوان اسنپدراگون 865 در اجلاس سالانه فناوری خود که در هاوایی برگزار می‌گردد، رونمایی کرد....