خانه مقالات اینترنت و شبکه جهرمی: درباره فیلتر اینستاگرام چیزی نشنیده‌ام
خانه مقالات اینترنت و شبکه جهرمی: درباره فیلتر اینستاگرام چیزی نشنیده‌ام

آموزش

رازهای موفقیت برخی در اینستاگرام چیست؟

برخی در اینستاگرام بسیار موفق هستند و درآمدهای بسیار خوبی را نیز نصیب خود کرده‌اند و همین مسئله سبب شده که خیلی...

چگونه پسورد خود در ویندوز 10 را ریکاوری کنیم؟

پلتفرم ویندوز 10 در حال حاضر پرطرفدارترین سیستم عامل کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها است و قابلیت‌های بالای این سیستم عامل آ‌ن را به...

فایل‌های از دست رفته کامپیوتر را با EaseUS Data Recovery بازیابی کنید

گاهی اوقات پیش می‌آید که در کامپیوتر خود به صورت سهوی فایلی را حذف می‌کنید، در صورتی که هیچگونه قصدی برای حذف...

3 راه آسان برای وصل شدن وای فای ویندوز 10

گاهی اوقات پیش می‌آید که به علت نبود درگاه اترنت، شما مجبور هستید که از اتصال وای فای برای داشتن اینترنت استفاده...

آموزش آسان پیدا کردن ورژن و بیلد ویندوز 10

یکی از مواردی که بسیاری از کاربران ویندوز 10 خواهان یافتن آن هستند، ورژن و بیلد ویندوز می‌باشد که ما امروز تصمیم...

جهرمی: درباره فیلتر اینستاگرام چیزی نشنیده‌ام

- آگهی -

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به سرویس اینترنت مشترکین اظهار کرد: اگر هم‌اکنون درباره صداوسیما یا کیفیت خودروهای داخلی هم سوال کنید، مردم اعلام نارضایتی می‌کنند، زیرا انتظارات مردم نسبت‌به خدمات ارائه‌شده متفاوت است. اما نارضایتی مردم بد نیست و مسوولین حضور دارند که این نارضایتی را به رضایت تبدیل کنند و اگر رضایت 100 درصدی باشد انگیزه‌های کار از بین می‌رود.

وی در پاسخ به سوالی درباره قیمت‌ بسته‌های اینترنت نیز، گفت: ما از ابتدا اعلام کردیم که بالا بردن قیمت‌ها غیرقانونی است و باید برگردد و قیمت‌ها و بسته‌ها به قیمت قبل برگشت. شرکت ایرانسل بسته‌های دلجویی را در 10 روز گذشته ارائه کرد و همراه اول نیز از روز گذشته برای برگشت هزینه‌های اضافی کاربران اقدام کرده و از نظر ما حقوق مردم در این مورد تامین شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: به اپراتورها اعلام کردیم که اگر برای خدمت بهتر نیاز به سرمایه‌گذاری و قصد ارائه تسهیلات بهتری به مردم دارید، طرح اقتصادی ارائه کنید و اگر نیاز به افزایش قیمت بود اجازه آن داده می‌شود و به مردم نیز توضیح می‌دهیم که دلیل این افزایش چیست.

آذری جهرمی با اشاره به شرایط کشور و مشکلات مردم در حوزه دریافت خدمات ارتباطی، گفت: اینترنت و شبکه پهن‌باند ضرورت زندگی امروز مردم است و ما مشاهده می‌کنیم در زمانی که دولت یارانه مردم را واریز می‌کند، مصرف اینترنت در شبکه افزایش می‌یابد و این نشان می‌دهد که یک خانواده برای خرید بسته اینترنت و استفاده از این شبکه محتاج یارانه است و در این شرایط باید با مردم مدارا کرد.

وی درباره ظرفیت شبکه ارتباطی کشور برای پاسخگویی به نیاز آموزش در کشور، گفت: ظرفیت شبکه ارتباطی ما در حدود 21 هزار گیگابیت‌برثانیه و میزانی که آموزش و پرورش درخواست کرده 700 گیگ است که کمتر از 10 درصد ظرفیت شبکه است که دیروز میزان استفاده از این ظرفیت 5 گیگ بوده است.

استفاده از شبکه شاد برای تمام دانش‌آموزان رایگان است

وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای تجهیز مدارس به شبکه ملی اطلاعات، گفت: با آخرین تکنولوژی‌های روز، 86هزار مدرسه در کل کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است و همچنین با طرح موضوع مدارس کپری، در ابتدا این مدارس به شبکه متصل شدند.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره هزینه‌های استفاده از شبکه اینترنت و شاد برای معلمین و دانش‌آموزان بیان کرد: معلمین استفاده بیشتری از شبکه دارند چرا که باید با تعداد زیادی از دانش‌آموزان در ارتباط باشند و به همین دلیل در مهرماه گذشته یک بسته 20 گیگابایتی برای سه ماه به صورت رایگان به 700 هزار معلم تقدیم شد و این بسته به احتمال بسیار از شنبه برای معلمین فعال می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی هم که دانش‌آموزان و معلمین در مدرسه هستند از طریق شبکه دانا بر بستر شبکه ملی اطلاعات به‌صورت رایگان می‌توانند استفاده کنند. بالغ بر 70 میلیارد تومان هزینه اینترنت معلمان بود که پرداخت شد و بیش از 100 میلیارد تومان نیز سرمایه‌گذاری برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره هزینه دانش‌آموزان برای استفاده از شبکه اینترنت گفت: در تمام کل کشور استفاده از این شبکه شاد برای دانش‌آموزان رایگان است و اگر دانش‌آموزان برخی از مدارس برای آموزش تکمیلی و دلایل دیگر از شاد استفاده نمی‌کنند نیز بسته‌ای اختصاصی اینترنت برای آنها تدارک دیده شده که تا شنبه آینده جزییات آن اعلام می‌شود. ویژگی این بسته این است که خارج از مطالب مورد تایید آموزش و پرورش، دسترسی ندارند تا دانش آموزان در برابر آفت‌های فضای مجازی قرار نگیرند.

آذری جهرمی درباره سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت کودکان در فضای مجازی گفت: از سال 96 ما در این حوزه سرمایه‌گذاری کردیم، زیرا کودکان آینده و زندگی ما هستند و اگر به آنها پرداخته نشود آفت‌های فضای مجازی آینده ما را تخریب می‌کنند به همین منظور از سال 96 اینترنت کودکان به همراه اکوسیستم و ابزارهای خاصی مانند تبلت ایرانی برای کودکان تولید شده است و فقط در ایام کرونا برای کودکان محروم مناطق به کمک خیرین 5000 تبلت خریداری و ارسال شده است.

وی همچنین درباره آمار 3.5 میلیون دانش‌آموز که به امکانات فضای مجازی دسترسی ندارند اظهار کرد: بر اساس اعلام آموزش و پرورش، 3.5 میلیون دانش‌آموز به هر دلیلی برنامه شاد را نصب نکرده‌اند که آمار بالایی است. ما در پنج درصد نقاط جمعیتی پوشش اینترنت نداریم که ایراد مربوط به وزارت ارتباطات است که از این تعداد در حدود 700 هزار دانش‌آموز در این مناطق هستند و بقیه دانش‌آموزانی هستند که ابزار دسترسی ندارند و ما اعلام کردیم تا پایان سال تمام نقاط روستایی کشور به شبکه اینترنت متصل می‌شوند تا آمار اتصال به شبکه به 100 درصد برسد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره کم‌فروشی بسته‌های اینترنتی نیز افزود: در حوزه کم‌فروشی نظارت دقیقی وجود دارد و مورد شایعی نیست و امکان دارد دلایلی مانند حک شدن رمز ورود وای‌فای یا آلوده شدن به ویروس دلیل اتمام سریع بسته‌ها باشد اما اگر موردی وجود دارد پیگیری می‌کنیم و در صورت احراز تخلف برخورد می‌کنیم. اگر مردم به ما اطمینان دارند که بر سر حقوق آنان با کسی تعارف نداریم، واقعا به این جمع‌بندی نرسیدیم که کم‌فروشی یا دزدی شده باشد. البته تخلف بعید نیست و به همین منظور شکایت‌های مردمی را به‌صورت دقیق بررسی می‌کنیم و از مردم می‌خواهیم که اگر به چنین مواردی برخورد کردند با ۱۹۵ تماس بگیرند تا به صورت مورد به مورد پیگیری شود.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره خرید و فروش وی‌پی‌ان گفت: این کار جرم نیست و از نظر من نه در فیلترینگ و نه در فروش وی‌پی‌ان منطقی وجود ندارد و معیار مشخصی برای مردم و در برخی موارد برای ما نیز وجود ندارد، البته فیلترینگ در تمام دنیا وجود دارد اما ما نمی‌توانیم پلتفرمی که مورد استفاده بیشتر مردم قرار دارد با قانون و حکمی ببندیم و طبیعی است که مردم در مقابل آن می‌ایستند و از فیلترشکن استفاده می‌کنند. زمانی که در حدود 30 میلیون نفر به دنبال فیلترشکن باشند باید یک لشگری هم آماده کنید که به دنبال فیلتر فیلترشکن‌ها باشند.

درباره فیلتر اینستاگرام چیزی نشنیده‌ام

وی با بیان اینکه زمزمه‌ای درباره فیلتر اینستاگرام نیست و من چیزی نشنیده‌ام، افزود: اما اینکه یک عده‌ای اعتقاد راسخی دارند که هر شبکه اجتماعی باید فیلتر شود، بله هستند. فضای مجازی آفاتی دارد، راه برخورد با این آفات آموزش و سواد رسانه‌ای است و مشخص کردن مسوولیت مدنی افرادی که در این فضا فعالیت می‌کنند و اگر بخواهیم از قوه قهریه برای برخورد با عوارض فرهنگی در شبکه های اجتماعی داخلی استفاده کنیم سطح تعارض مردم با حاکمیت افزایش می‌یابد.

وزیر ارتباطات افزود: نباید دوقطبی در این فضا بسازیم، عوارض و آفات واقعی است و اهداف دشمن برای دست‌اندازی به حوزه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما و تغییر ذایقه مردم جدی است و این موارد فقط برای ما نیست و در کشوری مانند آمریکا که صاحب تکنولوژی است نیز وجود دارد و باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

آذری جهرمی با عنوان اینکه وزیر ارتباطات، وزیر وصل ارتباطات نه قطع آن است، گفت: اختیار قطع و فیلترینگ در قانون به وزیر ارتباطات داده نشده و وزارت ارتباطات مسوولیت توسعه این حوزه را دارد و مبنای ما نیز قانون است و بر اساس قانون قاضی و یا کمیته تعیین مصادیق چنین اختیاری دارد ما موظف به تبعیت از قانون هستیم حتی اگر از آن راضی نباشیم. من به حکم قانون وزیر هستم و تا در این موقعیت قرار دارم باید از قانون تبعیت کنم.

وی به پرونده کلاهبرداری ارزش افزوده نیز اشاره‌ای کرد و افزود: در ابتدا مبلغ 100 میلیارد تومان تخلف مشخص شد که به‌طور کامل به مردم بازگشت داده شد و پرونده هشت شرکت که اقدام به کلاهبرداری کرده بودند به پلیس ارجاع و شکایت یک میلیون و 300 هزار نفر نیز در این حوزه به دادسرا ارسال و پرونده باز است و باید با مبالغ کسرشده صحت سنجی و رسیدگی شود.

وزیر ارتباطات درباره سوالی درباره شرکت در انتخابات 1400 به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری نیز پاسخ داد: از لحظه رای اعتماد در مجلس این زمزمه از نمایندگان آغاز شد و کسانی که این موضوع را مطرح می‌کردند قصد داشتند شرایط کار در حوزه را سخت‌تر کنند، اما تاکنون چنین موضوعی در ذهن من نبوده و برنامه‌ای نداشته‌ام.

- آگهی -
منبعisna

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × یک =

آخرین اخبار

ساعت Watch GT2 Pro و هدفون FreeBuds Pro هواوی رونمایی شدند

هواوی دقیقاً پس از معرفی نسخه دوم سیستم عامل خود HarmonyOS 2.0 و رابط کاربری جدید EMUI 11 لوازم جانبی هوشمند جدید...

آغاز سومین مرحله فروش فوق‌العاده ایران خودرو

ایران خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، پنج محصول را عرضه کرده است. این طرح از روز...

هواوی، ال جی و سامسونگ را به عنوان تأمین کننده نمایشگر از دست می‌دهد

هواوی در وضع بدی قرار گرفته و ایالات متحده عملا این شرکت چینی را به گوشه رینگ برده و هر لحظه ضربه‌ای...

ریزر 5G رونمایی شد؛ 1399 دلار برای دومین گوشی تاشو موتورولا

موتورولا از گوشی تاشو جدید خود با نام ریزر فایو جی / Razr 5G پرده برداشت. همانطور که از نامش پیداست،...

ایکس باکس سری ایکس در 20 آبان با قیمت 500 دلاری وارد بازار می‌شود

نسل بعدی کنسول‌ها به زودی در قفسه فروشگاه‌ها دیده خواهند شد و ما می‌توانیم ببینیم نسل جدید کنسول‌ها چه توانایی و قدرتی...

مقایسه

مقایسه سرعت و عملکرد ردمی نوت 9 شیائومی با گلکسی A21s سامسونگ

روز گذشته از مشکلات گوشی گلکسی A21s سامسونگ نوشتیم و عنوان داشتیم که گزینه بهتری نیز پیش روی شماست و آن ردمی...

مقایسه سرعت گلکسی A31 سامسونگ با ردمی نوت 9S شیائومی

به تازگی دو اسمارتفون گلکسی A31 سامسونگ و ردمی نوت 9S شیائومی وارد بازار موبایل کشور شده‌اند و تقریبا از قیمت یکسانی...

مشخصات، قیمت، گالری تصاویر و مقایسه سایپا شاهین

بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره خودرو سدان شاهین (رهام سابق) در سبد پیش فروش یکساله سایپا قرار گرفت و قرار...

پلی استیشن 5 در مقابل ایکس باکس سری ایکس؛ کدام قدرتمندتر هستند؟

همانگونه که پیش بینی می‌شد، سونی فقط منتظر این مسئله بود تا مایکروسافت مشخصات ایکس باکس سری ایکس را فاش کند تا...

مقایسه سرعت گلکسی A71 سامسونگ با نوا 5T هواوی

زمان زیادی از ورود دو گوشی گلکسی A71 سامسونگ و نوا 5T هواوی به بازار ایران نمی‌گذرد. شاید برای بسیاری از کاربرانی...

مقایسه سرعت گلکسی A51 سامسونگ با Y9s هواوی

گلکسی A51 و Y9s دو گوشی میان رده‌ی جدید هستند که به تازگی از سوی دو کمپانی مشهور جهان یعنی سامسونگ و...

اسنپدراگون ۸۶۵ در مقابل اسنپدراگون ۸۵۵؛ چه تغییراتی حاصل شده است؟

کوالکام جدیدترین پردازنده پرچمدار خود را با عنوان اسنپدراگون 865 در اجلاس سالانه فناوری خود که در هاوایی برگزار می‌گردد، رونمایی کرد....